Selasa, 08 Maret 2016

Każde ploty z PCV są nieodłącznym składnikiem każdej nieruchomości.Rzadko kto wyobraża sobie budynek wolno stojący bez ogrodzenia. Aby można się było przedostać na teren prywatnej posiadłości niezbędna jest furta oraz brama.
Bezsprzecznie bramy oraz furtki ogrodzeniowe winny być rzetelnie zrobione bo narażone są na znacznie większe obciążenie niż pozostała cześć plotki plastikowe na plot i bramkę ze sztachetek
. Wskutek tego jakie winny być furtki i bramy ogrodzeniowe? Każda bramka wejściowa powinna być na tyle szeroka żeby gwarantowała swobodne przejście bez przeciskania się.

Furta winna także umożliwiać przejazd wózkom dziecięcym oraz osobom niepełnosprawnym. Z reguły przyjmuje się że furta ogrodzeniowa winna posiadać min. 1m szerokości. W zależności od ułożenia furta ogrodzeniowa może być prawo albo lewostronna rozwierana. Ze względu na to że przęsła ogrodzeniowe najczęściej są powieszone ponad murkiem furta winna być nieco wyższa aniżeli przęsło ogrodzeniowe ażeby balaski plastykowe na ogrodzenie i furtkę ze sztachet było jednakowej wielkości.Przy doborze plotki z PCV na plot i bramę ze sztachetek jest więcej możliwości.
Bramy ogrodzeniowe mogą być jedno bądź dwu skrzydłowe. Poza wyborem liczebności skrzydeł bramy w zależności od zabudowania posiadłości brama może być przesuwna względnie rozwierana. Żeby uprościć obsługę do każdej bramy można zamontować automat dzięki jakiemu brama będzie się samoczynnie otwierała.

Decydując się na bramę przesuwna należy uwzględnić fakt że sztachetki plastykowe
przy bramie winno być na tyle długie ażeby cala brama się za nim schowała. Bramy rozwierane z kolei wymagają powierzchni żeby bramę można było swobodnie otworzyć. Jeżeli chodzi o szerokość bramy to można ja dopasować indywidualnie wg potrzeb, choć przyjęło się ze powinna ona mieć minimum 3m szerokości. Najistotniejsza decyzja jest wybór materiału z którego brama i furtka ma być zrobiona. Te dwa ogrodzenia nie powinny odbiegać ani zarysem ani materiałem od pozostałej części ogrodzenia aby sztachety z plastyku na plot i furtę ze sztachetek wyglądało jednakowo. W sprzedaży osiągalne są bramy oraz furtki ogrodzeniowe z plastiku, metalowe ogrodzenia (w tym bramy oraz furtki) a także drewniane ogrodzenia (sztachety jakie wolno wykorzystać do zapełnienia bramy czy tez furtki).

Tidak ada komentar:

Posting Komentar